PROGRAM
Dzień 1
13 czerwca 2022r.
SALA NIL
SALA WISŁA (1 piętro)
SALA WARTA (1 piętro)
SALA SEKWANA (antresola)
10:00 - 18:00
Rejestracja
12:00 - 13:30
13:00 - 15:00
Lunch
13:45 - 14:00
14:30 - 16:00
16:00 - 16:30
Przerwa kawowa
16:30 - 18:00
19:00
Atrakcje sportowe
10:00 - 18:00
Dzień 2
14 czerwca 2022 r.
SALA NIL
SLA WISŁA (1 piętro)
SALA WARTA (1 piętro)
SALA SEKWANA (antresola)
9:00 - 17:00
Rejestracja
10:30 - 12:30
12:30 - 14:30
Lunch
13:30 - 15:00
15:00 - 15:30
Przerwa kawowa
15:30 - 17:00
17:00 - 18:00
19:30 - 21:00
21:00
Koncert Rulsany i Mroza – Sala Nil
22:00
Afterparty – Sala Akwarium
Atrakcje sportowe
9:00 - 10:00
16:00 - 18:00
Dzień 3
15 czerwca 2022 r.
SALA NIL
SALA WISŁA (1 piętro)
SALA WARTA (1 piętro)
SALA SEKWANA (antresola)
9:00 - 12:00
Rejestracja
10:00 - 11:00
Dyskusja panelowa „Morska energetyka wiatrowa – perspektywy dla europejskiego łańcucha dostaw”
9:30 - 11:00
Jak zaangażować polskie firmy w off-shore?
Transformacja energetyczna jest szansą na rozwój polskich producentów w obszarze produkcji energii elektrycznej, przesyłu i dystrybucji oraz systemów zarządzania. Jak wykorzystać tę szansę? Jak wesprzeć finansowo polskie przedsiębiorstwa, aby wykorzystały okazję do rozwoju produkcji, kompetencji i ugruntowały swoją pozycję na rynku zielonej energii? Co instytucje rozwoju mogą zrobić dla przedsiębiorców?
Moderator: Maciej Mierzwiński
Prelegenci:
- Łukasz Petrus – Prezes Zarządu, Polska Grupa Odlewnicza
- Cezariusz Lesisz – Prezes Zarządu, Agencja Rozwoju Przemysłu
- Piotr Maciaszek - Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Współpracy Międzynarodowej, KUKE
- Bartłomiej Pawlak – Wiceprezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju
- Ireneusz Ćwirko – Prezes Zarządu CRIST
- Andrzej Zienkiewicz – Prezes Zarządu, Grupa Przemysłowa Baltic
- Jaroslaw Broda, Członek Zarządu, Baltic Power
11:00 - 11:30
Przerwa kawowa
11:30 - 12:30
Blok 1 – Przygotowanie projektu (badania środowiskowe, badania geofizyczne, itp.)
Moderator: Maciej Mielniczuk
Część 1
1. Deep, Hydrography & Geophysics – Jurgen Beerens (NL)
2. EOLOS - Sergi Roma (ES)
3. Pangeo Subsea – Chris Almond (UK)
4. Polenergia - Maciej Stryjecki (PL)
Część 2
1. RelyOn Nutec – Lars Brenne (NL)
2. Norwegian Offshore Wind Cluster - Arvid Nesse (NO)
3. Vulcan – Artur Ambrożewicz (PL)
4. Opito – Michael Love (UK)
Blok 3 – Produkcja konstrukcji stalowych (fundamenty, secondary steel, klatki anodowe, itp.)
Moderator: Paul Malte
Część 1
1. Equinor - André Mærli (NO)
2. Grupa Przemysłowa Baltic - Jakub Wnuczyński (PL)
3. CORROSION Offshore Wind – Niels Ros (NL)
4. AWC Technology – Garron Lees (UK)
5. SSE Renewables – Simon Redfern (UK)
6. Arcelor Mittal Poland - tbc
Część 2
1. Grupa Przemysłowa Baltic -– Igor Gielniak (PL)
2. IHC IQIP B.V. – Max van de Kemenade (NL)
3. PGO – Łukasz Petrus (PL)
4. Liberty Częstochowa - Marcin Matysiak (PL)
5. Arcelor Mittal Poland - tbc
12:30 - 13:00
Przerwa kawowa
13:00 - 14:00
Blok 2 – Logistyka morska i instalacja (statki, porty, stocznie, itp.)
Moderator: Tomasz Kwiatkowski
1. Van Oord Offshore Wind BV – Edwin van de Brug/Rob van Leijen (NL)
2. Boskalis – Jorrit de Boer (NL)
3. Dredging and Contracting Rotterdam BV – Steve van Hulle (NL)
4. Clarksons - Gabriel Andersen (NO)
5. Kongstein AS - Andreas Strand (NO)
6. Crist - Bogusz Pniewski (PL)
7. Baltic Operator - Paweł Klim (PL)
Blok 4 – Komponenty elektryczne i kable, integracja (w tym transformatory, stacja morska i lądowa, O&M)
Moderator: Artur Zbroński
Część 1
1. TAMPNET – Tom Løwehr (NO)
2. DNV - Michał Gronert/Artur Zbroński (NO)
3. ABB - Martin Kjäll-Ohlsson (NO)
4. Elektrobudowa - Piotr Matiakowski (PL)
Część 2
1. Origo Solutions AS - Karl Tore Østhus (NO)
2. Vissim AS – Dominik Przygodzki (NO)
3. ECOL - Krzysztof Wojtyczka (PL)
4. Green Marine – Jason Schofield (UK)
14:00 - 14:15
Podsumowanie
13:00 - 15:00