Partnerzy Konferencji PSEW

Event Ambassador

Equinor

Equinor to międzynarodowa firma energetyczna z 50-letnim doświadczeniem, która stawia na rozwiązania przyjazne dla środowiska, by stać się neutralna dla klimatu do 2050 r. W Polsce buduje trzy morskie farmy wiatrowe Bałtyk o łącznej mocy 3 GW, rozwija OZE na lądzie i dostarcza norweski gaz ziemny za pośrednictwem Baltic Pipe, przyczyniając się do zwiększania bezpieczeństwa energetycznego. Inwestycjom wspierającym cele strategiczne kraju towarzyszą inicjatywy wzmacniające kapitał społeczno-ekonomiczny regionów. Jedną z nich jest budowa bazy operacyjno-serwisowej w Łebie.

Orlen Neptun

ORLEN Neptun – spółka odpowiedzialna za rozwój projektów offshore wind w Grupie ORLEN. Koncern zgodnie z realizowaną strategią planuje do 2030 roku osiągnąć 9 GW mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach energii. Dzięki zabezpieczeniu 5 nowych lokalizacji dla morskich farm wiatrowych potencjał wytwórczy Grupy ORLEN może wkrótce wzrosnąć o ok. 5,2 GW. ORLEN Neptun jest ponadto odpowiedzialny za budowę pierwszego w Polsce terminala instalacyjnego morskich farm wiatrowych. Terminal powstaje w Świnoujściu, a działalność operacyjną rozpocznie na przełomie 2024 i 2025 roku.

Respect Energy

RESPECT ENERGY jest jedną z największych, niezależnych spółek na rynku energii elektrycznej w Polsce, która jako pierwsza zaoferowała swoim klientom w 100% zielony mix energetyczny, pochodzący z odnawialnych źródeł. Działalność Respect Energy opiera się na kilku filarach, m.in.: międzynarodowym obrocie energią elektryczną, prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia, a także sprzedaży energii do odbiorców końcowych i działaniach promujących dostęp do czystej energii. Respect Energy inwestuje w infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne.

Vestas

Vestas jest globalnym partnerem w branży energetycznej. Produkujemy, instalujemy i serwisujemy turbiny wiatrowe. Przy ponad 154 GW mocy w 87 krajach, zainstalowaliśmy więcej energii wiatrowej niż ktokolwiek inny.
Wykorzystując inteligentne funkcje przetwarzania danych z tak licznej floty turbin, dostarczamy najlepsze w swojej klasie rozwiązania w zakresie energetyki wiatrowej. Razem z naszymi klientami realizujemy zrównoważone projekty energetyczne, które zapewnią lepszą przyszłość.

Partnerzy strategiczni

e²V

e²V/ Ekovoltis zajmuje się obrotem energią, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł. Łączymy Wytwórców OZE z tymi, którzy chcą z niej korzystać. Oferujemy rozwiązania dla firm z sektora MŚP, jak i dla dużych odbiorców, a także realizujemy współprace z Wytwórcami m.in. w ramach długoterminowych kontraktów cPPA. Dążymy do zdekarbonizowania rynku energii i tworzenia czystego oraz bezpiecznego środowiska dla przyszłych pokoleń.
Jako część grupy kapitałowej Michała Sołowowa, która obejmuje m.in. spółki Cersanit, Barlinek, Synthos, OSGE i Corab, gwarantujemy bezpieczeństwo, stabilność finansową oraz operacyjną naszych projektów.

Polska Grupa Energetyczna

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym w Polsce, dostawcą energii elektrycznej i ciepła do ponad 5,5 milionów klientów oraz liderem zmian w polskiej energetyce. W nowej strategii Grupa PGE przedstawiła plan transformacji i drogę do dekarbonizacji wytwarzania oraz ogłosiła cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Plan inwestycyjny Grupy PGE obejmuje m.in. największe w kraju inwestycje w morskie elektrownie wiatrowe na Morzu Bałtyckim.

Partnerzy merytoryczni

RWE

RWE jest jednym z wiodących inwestorów w energetykę odnawialną w Polsce. Od momentu wejścia na polski rynek energii odnawialnej w 2007 roku eksploatujemy ponad 500 MW w lądowych farmach wiatrowych, pierwszych elektrowniach fotowoltaicznych oraz realizujemy projekt morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW na polskim Bałtyku. Nasze plany rozwoju sięgają znacznie dalej, dlatego nasz zespół zlokalizowany w kilku biurach składa się z ponad 160 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Jako inwestor strategiczny opracowujemy, budujemy i obsługujemy nasze projekty przez cały okres ich trwania, angażując się w lokalne społeczności i ceniąc długoterminową współpracę z naszymi partnerami i wykonawcami.

Axpo

Axpo Polska jest częścią Grupy Axpo – największego producenta energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowego lidera w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Na polskim rynku spółka działa od ponad 20 lat, gdzie stała się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci Axpo Polska mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi czy gwarancjami pochodzenia. Spółka świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz realizuje duże projekty fotowoltaiczne.

Acciona

ACCIONA Energía jest największą na świecie firmą bez spuścizny kopalnej, która produkuje wyłącznie energię odnawialną. Posiada 12 GW w OZE i działa w 20 krajach.

Obie firmy współpracują przy realizacji projektów offshore w Polsce.

SSE Renewables

SSE Renewables to deweloper, właściciel i operator instalacji OZE w Wielkiej Brytanii i Irlandii, posiadający ok. 4 GW mocy w onshore, offshore i w elektrowniach wodnych. Obecnie buduje więcej mocy w offshore niż jakakolwiek inna firma na świecie, w tym Dogger Bank – największą na świecie morską farmę wiatrową (3.6GW mocy zainstalowanej).

Ørsted

Ørsted to największy i najbardziej doświadczony na świecie deweloper morskich farm wiatrowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Wywodzący się z Danii, globalny lider rynku offshore obecnie działa na kilkunastu rynkach, włączając Stany Zjednoczone, kilka rynków w Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku. Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Ørsted, gdzie firma w warszawskim biurze zatrudnia już ponad 600 osób. Ørsted wspiera zieloną transformację Polski inwestując wspólnie z PGE w Morską Farmę Wiatrową Baltica o mocy 2,5 GW.

Ocean Winds

Ocean Winds jest wynikiem joint venture pomiędzy EDPR S.A. i ENGIE S.A. Firma rozwija morskie projekty wiatrowe (łącznie 1,5 GW w budowie i 4,0 GW w fazie rozwoju), a jej celem jest zwiększenie wolumenu działających projektów do 5-7 GW w 2025 roku. W Polsce OW rozwija projekt BC-Wind o mocy do 399 MW. W czerwcu 2021 r. projekt otrzymał prawo do CfD od Urzędu Regulacji Energetyki, dzięki czemu będzie jedną z pierwszych inwestycji offshore w Polsce. Więcej: bc-wind.com i oceanwinds.com

EDF Renewables

EDF Renewables realizuje projekty budowy instalacji OZE (offshore, onshore, „zielony” wodór, magazyny energii oraz PV) w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym w Polsce. EDF R jest obecne na polskim rynku od 2012 r. Wybudowała przez ten czas pięć lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy 175 MW (Ustka, Parnowo, Gorzyca eksploatowane przez EDF R oraz wcześniej sprzedane: Linowo i Rzepin), które pokrywają zapotrzebowanie na energię setek tysięcy gospodarstw domowych. Firma planuje i rozwija w Polsce także nowe przedsięwzięcia w zakresie instalacji onshore, PV oraz magazynów energii.

Partnerzy główni

BP

Firma bp od ponad 30 lat z sukcesem rozwija swój biznes w Polsce, prowadząc ponad 570 stacji z innowacyjną ofertą paliwową i pozapaliwową. Przez 3 dekady bp zainwestowała w Polsce 4,5 mld złotych i obsłużyła 2 715 miliarda kierowców. Dziś na całym świecie ważnym tematem jest transformacja energetyczna. Koncern bp w 2020 r. ogłosił nową, globalną strategię przekształcania się z międzynarodowej spółki naftowej wydobywającej zasoby, w zintegrowaną firmę energetyczną. Działalność bp jest dywersyfikowana – oprócz paliw kopalnych w obszarze zainteresowań i inwestycji są: energia wiatrowa, słoneczna, biopaliwa i wodór.

Deutsche Windtechnik

Jesteśmy specjalistyczną firmą świadczącą usługi w zakresie konserwacji i naprawy turbin wiatrowych na lądzie i morzu w Europie, USA i na Tajwanie. Serwisujemy ponad 12GW turbin wielu typów i generacji, oferując usługi od podstawowych prac konserwacyjnych, przeglądów do napraw i modernizacji. Działamy skutecznie, dbając o bezpieczną i długą pracę turbin. Oferujemy obsługę od A do Z, łącząc ją z pasją do energetyki wiatrowej.

DWF

DWF jest międzynarodową kancelarią prawną, zatrudniającą 4000 osób w 34 lokalizacjach na świecie. DWF posiada wyróżniający się na rynku zespół doświadczonych prawników specjalizujących się w obsłudze sektora odnawialnych źródeł energii, w tym energetyce wiatrowej. To „one-stop-shop” w zakresie regulacji energetyki, aukcji, pozwoleń inwestycyjnych, umów projektowych, oceń oddziaływania na środowisko, zabezpieczania praw do nieruchomości, transakcji i podatków, a także rozwiązywania sporów, w tym mediacji. Zespół znany jest również z doradztwa na rzecz PSEW w zakresie inicjatyw legislacyjnych dotyczących sektora.

Energy Consult

Energy Consult – Twój partner w zarządzaniu technicznym w Polsce świadczący kompleksowe usługi serwisowe – jeden z wiodących dostawców usług zarządzania operacyjnego od ponad 30 lat, obecnie eksploatujący ponad 900 turbin wiatrowych o mocy ponad 2 GW. Nasze portfolio obejmuje zarządzanie techniczne i handlowe, a także usługi prognozowania wiatru, wsparcie w zapewnieniu nieprzerwanej eksploatacji, zarządzanie umowami na sprzedaż energii, planowanie przyłączy do sieci, zarządzanie budową oraz inne usługi techniczne, takie jak inspekcje i planowane wyłączenia.

ONDE

ONDE jest czołowym generalnym wykonawcą farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce z niemal 80-proc udziałem tego typu realizacji w przychodach.
Spółka realizowała ponad 400 inwestycji OZE o łącznej mocy przekraczającej 4 GW.
ONDE jest pierwszą w Polsce firmą z branży OZE, która uzyskała certyfikat EMAS – najwyższe unijne wyróżnienie w zakresie ekologii i najbardziej wiarygodny ze standardów zarządzania środowiskowego w Unii Europejskiej.
Od 2021 roku Spółka realizuje również kontrakty poza granicami Polski.
ONDE jest częścią Grupy Kapitałowej ERBUD – jednej z największych polskich grup budowlanych z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej.

Veolia

Veolia Energy Contracting Poland, to spółka multienergetyczna, oferująca kompleksowe portfolio usług i produktów, skierowanych do klientów biznesowych oraz instytucji publicznych. Znajdują się w nim m.in. sprzedaż energii elektrycznej, gazu, ciepła, usługi okołociepłownicze i pozasystemowe. Veolia Energy Contracting Poland prowadzi także własną działalność w zakresie obrotu na rynku energii i gazu oraz dostarcza paliwa (węgiel i biomasę) do wszystkich spółek Grupy Veolia w Polsce.

TAURON Polska Energia S.A.

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w Grupie TAURON, prowadzącej działalność m.in. w zakresie wydobycia węgla kamiennego oraz wytwarzania, dystrybucji i dostaw energii elektrycznej i ciepła. Grupa TAURON działa na 18 proc. terytorium Polski i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, a także największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce, drugim największym dostawcą energii elektrycznej i trzecim co do wielkości wytwórcą energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. takie spółki zależne jak: TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia, TAURON Ciepło, TAURON Zielona Energia. Akcje TAURON Polska Energia SA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2010 r. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie WIG-ESG.

Partnerzy

Allen & Overy

Wspieranie branży energetycznej jest kluczowym priorytetem dla Allen & Overy, a nasz zespół specjalistów ds. energetyki odnawialnej doradza we wszystkich obszarach technologii odnawialnych. Oferujemy kompleksową obsługę prawną, obejmującą rozwój, finansowanie, budowę, eksploatację i utrzymanie, umowy odbioru energii i kwestie regulacyjne przy projektach związanych z energią odnawialną. Łączymy globalne doświadczenie z dogłębną znajomością lokalnych rynków, aby zapewnić klientom kompleksową wiedzę o tym, jak alokować ryzyko i uczynić transakcje atrakcyjnymi dla finansujących.

ARP

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, która odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa.
Dzisiaj, w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza rozwiązania na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

Atlas Copco

Atlas Copco zajmuje pozycję światowego lidera w zakresie rozwiązań zwiększających wydajność z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Grupa oferuje klientom innowacyjne sprężarki, rozwiązania w zakresie technologii próżniowej, systemów uzdatniania powietrza, sprzęt budowlany i górniczy, narzędzia elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne oraz systemy montażowe. Atlas Copco szczególną uwagę zwraca na wydajność, oszczędność energii, bezpieczeństwo i ergonomię.

BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Dba o przyszłe pokolenia – buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.

Budimex

BXF Energia jest to nowy gracz na rynku wielkoskalowych farm ‎fotowoltaicznych i wiatrowych. Jesteśmy spółką powołaną przez giełdową ‎polską firmę Budimex i hiszpańskiego udziałowca Ferrovial, chcemy ‎w ciągu pięciu lat zbudować portfel OZE o mocy 500 MW, z ‎wyłączeniem offshore na Bałtyku. Doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwolą nam zdobyć pozycję lidera ‎polskiego rynku energetycznego.

Deloitte

Deloitte to marka skupiająca światowych ekspertów, współpracujących przy świadczeniu klientom usług audytowych, doradztwa gospodarczego oraz finansowego, zarządzania ryzykiem, doradztwa podatkowego oraz wielu innych usług. Zespół pracujący w polskich biurach liczy obecnie ponad 2200 specjalistów z różnych dziedzin. Dzięki globalnej sieci firm członkowskich obejmującej ponad 150 krajów, posiadamy najwyższej klasy kompetencje, doświadczenie oraz wiedzę, aby oferować klientom wysokiej jakości usługi, pozwalające rozwiązać najbardziej złożone problemy biznesowe.

DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie. W Polsce zespół DLA Piper liczy ponad 130 prawników. Warszawskie biuro Kancelarii rekomendują międzynarodowe rankingi Chambers and Partners, IFLR1000, a także The Legal 500 EMEA. Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com.

DNV

DNV jest niezależnym ekspertem w zakresie zarządzania ryzykiem i zapewnienia bezpieczeństwa inwestycji, działającym w ponad 100 krajach. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i głębokiej wiedzy, DNV rozwija bezpieczną i zrównoważoną wydajność, wyznacza standardy w branży oraz inspiruje i wymyśla rozwiązania. W branży energetycznej DNV zapewnia bezpieczeństwo dla całego łańcucha energii. Jako wiodący na świecie zasób niezależnych ekspertów ds. energii i doradców technicznych, dostawca usług zapewnienia jakości, pomaga przemysłowi i rządom w poruszaniu się po wielu złożonych, powiązanych ze sobą transakcjach i inwestycjach w branży energetycznej, zarówno globalnie jak i lokalnie.

Enercon

Jako pionier w obszarze energetyki wiatrowej, firma ENERCON specjalizuje się w rozwoju technologii, produkcji, sprzedaży i serwisie lądowych turbin wiatrowych. Dzięki swojej innowacyjnej bezprzekładniowej technologii, najwyższym standardom jakości i całkowitej zainstalowanej mocy przekraczającej 58 GW (ponad 32 000 turbin), ENERCON należy do światowej czołówki producentów turbin wiatrowych i posiada siedzibę główną w Aurich (Niemcy). Jedna z najnowocześniejszych fabryk generatorów ENERCON-u znajduje się w Polsce, w Opolu, gdzie produkowane są generatory do turbin klasy EP5 i EP5+, o mocy znamionowej powyżej 5MW.

Energa Obrót

Energa Obrót SA jest doświadczoną spółką, która świadczy wysoki standard obsługi producentów energii elektrycznej, w szczególności z OZE. Zdobyte doświadczenie pozwala na wypracowanie korzystnych dla obydwu stron warunków współpracy. Stale poszerzamy zakres naszych usług. Długoterminowe relacje biznesowe są naszym priorytetem.
Nasza oferta to przede wszystkim:

 • zakup energii wytworzonej w instalacji,
 • projektowanie i budowa instalacji farm PV,
 • prognozowanie produkcji i bilansowanie,
 • zakup praw majątkowych,
 • poprawa efektywności energetycznej.

ENGIE

ENGIE Zielona Energia – spółka z Grupy ENGIE będącej globalnym dostawcą energii elektrycznej, gazu i usług. ENGIE ZE jest jednym z liderów rynku energii odnawialnej w Polsce, właścicielem i operatorem farm wiatrowych (138 MW) oraz PV (62 MW).
ENGIE ZE kupuje energię i świadczy usługi na rzecz producentów energii odnawialnej – dostęp do rynku energii, bilansowanie handlowe, obrót certyfikatami i gwarancjami pochodzenia. W swojej ofercie posiada zróżnicowaną gamę produktów, zapewnia indywidualną ofertę, uwzględniającą specyfikę i potrzeby Klienta.
ENGIE Zielona Energia sprzedaje energię oraz gaz do klientów B2B, także w ramach LT PPA.

ERM

ERM jest sponsorem i prelegentem na Konferencji PSEW 2023 w Serocku! ERM jest największą globalną firmą doradczą w zakresie zrównoważonego rozwoju, posiadającą rozległą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie wodoru i pochodnych wodoru, zaangażowaną w ponad 200 projektów wodorowych na całym świecie, i koncentrującą się na produkcji energii na lądzie i na morzu, jej magazynowaniu, transporcie i wykorzystaniu. Spotkaj się z ekspertami ERM i nie przegap @Charles Melchior w panelu “Produkcja zielonego wodoru z morskiej energetyki wiatrowej” w drugim dniu Konferencji, 21 czerwca o godzinie 15:30.

European Wind Academy

European Wind Academy (EWA) to centrum treningowe w Szczecinie. Specjalizujemy się w szkoleniach dla specjalistów z energetyki wiatrowej, będąc częścią FairWind – lidera w instalacji i serwisowaniu turbin.
Od 2017 prowadzimy szkolenia GWO z doświadczonymi ekspertami. Nasi trenerzy mają bogate doświadczenie w branży, szkoląc techników i budując turbiny w Polsce i na świecie. Oferujemy stacjonarne szkolenia w Szczecinie, z mobilnym centrum i rozwiązaniami cyfrowymi.
Jako jedyni w Polsce prowadzimy dedykowane szkolenia dla Vestas i Siemens Gamesa. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami sprzętu do pracy na wysokości: Skylotec, Cresto, She Solutions. Jesteśmy oficjalnym partnerem ITH Bolting Technology – wiodącego producenta narzędzi hydraulicznych i połączeń śrubowych.

EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe oraz doradztwo strategiczne i transakcyjne. Na całym świecie EY ma ponad 700 biur w 150 krajach, w których pracuje blisko 300 tys. specjalistów. Łączą ich wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom najwyższej jakości usług. Misją EY jest „Building a Better Working World”, bo lepiej funkcjonujący świat to lepiej funkcjonujące gospodarki, społeczeństwa i my sami. EY w Polsce to prawie 5000 specjalistów pracujących w 8 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Rzeszowie oraz w Centrum Usług Wspólnych EY.

FairWind

FairWind to globalny lider onshore i offshore w zakresie kompleksowych rozwiązań instalacyjnych i serwisowych dla turbin wiatrowych.
Firma działa w ponad 40 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 wykwalifikowanych techników oferując usługi w zakresie:

 • Usługi serwisowe
 • Instalacja Turbin Wiatrowych
 • Inspekcje techniczne
 • Repowering farm wiatrowych
 • Wymiana komponentów
 • Rozwiązania technologiczne
 • Usługi konsultacyjne
 • Naprawy, konserwacja
 • Demontaż turbin wiatrowych

FairWind Poland Sp. z o. o.
Kardynała Stefana Wyszyńskiego 30
70-203 Szczecin, Poland
Tel.: +48 91 462 62 02

www.fairwind.com | mail@fairwind.com

Famur

Marka FAMUR jest częścią Grupy Grenevia, która jest ogniwem łączącym inwestorów z zieloną transformacją. Grenevia wspiera perspektywiczne projekty, które zmieniają przemysł i pomagają budować niskoemisyjną gospodarkę. FAMUR to ponad sto lat doświadczenia i zaawansowana myśl inżynierska. Marka od ponad 40 lat projektuje, produkuje i remontuje przekładnie zębate przeznaczone dla wielu gałęzi przemysłu. Oferta FAMUR z zakresu energetyki wiatrowej obejmuje remonty, badania i doradztwo techniczne oraz serwis przekładni.

ForteIX

ForteIX to wieloletnie partnerstwo Forte Renewables i IX Wind, które ma już ponad 10 lat i 1600 MW międzynarodowego doświadczenia w projektach offshore dla Deweloperów, Inwestorów i Banków. Pracowaliśmy z klientami takimi jak Allianz, Vattenfall, GE, Mitsubishi i Total na rynkach europejskich i azjatyckich. Działamy jako doradcy ds. fuzji i przejęć oraz inżynierowie właścicieli z silnym naciskiem na jakość, zarządzanie ryzykiem i BHP. Zespół FotreIX to eksperci handlowi, techniczni, prawni i finansowi z doświadczeniem w ponad 20 krajach i dogłębną znajomością rynku.

Geofizyka Toruń

Geofizyka Toruń S.A., należąca do Grupy Orlen, od ponad 56 lat dostarcza innowacyjne rozwiązania geofizyczne i geotechniczne dla sektora multienergetycznego i OZE. Firma posiada znaczące doświadczenie na rynku międzynarodowym, a marka GT znana jest w ponad 40 krajach na 6 kontynentach. W zakresie usług na rzecz energii wiatrowej, wykonujemy zaawansowane badania geotechniczne oraz geofizyczne w celu określenia warunków środowiskowych dla infrastruktury przemysłowej i technicznej, morskich farm wiatrowych oraz kabli podmorskich łączących farmy wiatrowe z wybrzeżem.

Ignitis

Grupa Ignitis tworzy inteligentny energetycznie świat, który jest zielony, bezpieczny, silny i zrównoważony, z wyraźnym zobowiązaniem do osiągnięcia zerowych emisji netto do 2050 roku. Ignitis Renewables znajduje się w centrum tej transformacji, prowadząc przełomowe działania w zakresie zielonej energii nie tylko na Litwie, ale również w pozostałych krajach bałtyckich. Ambitne cele, innowacyjne rozwiązania i motywujące wyniki dają nam siłę do działania. Idziemy naprzód dzięki nieustannie rozwijającym się innowatorom, utalentowanym twórcom i najlepszym profesjonalistom w różnych dziedzinach naszej specjalizacji – ludziom o wspólnych wartościach, wspólnie zmieniającym świat.

Janicki

ZRB Janicki – rodzinna firmą z tradycją. Na rynku od 1978 r. Realizujemy prace z wykorzystaniem technologii bezwykopowych, wg projektów inwestorskich oraz w systemie zaprojektuj–wybuduj. Zasoby kadrowe, park maszynowy oraz doświadczenie pozwalają nam na realizację zadań nietypowych i innowacyjnych. Jesteśmy liderem przekroczeń metodą HDD w Polsce. Posiadamy doświadczenie w przewiertach woda–woda, woda-ląd z wykorzystaniem barek typu JACK–UP. W 2021 r. wykonaliśmy 9 przewiertów tego typu w ramach inwestycji modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin.

Jörss-Bluck-Ordemann

Jörss – Blunck – Ordemann to niemiecka firma konsultingowa zajmująca się projektami morskiej energetyki wiatrowej. Nasz zespół składa się z wyspecjalizowanych i doświadczonych inżynierów w dziedzinie projektowania strukturalnego i geotechnicznego, a także symulacji hydrodynamicznych i aeroelastycznych. Dzięki ponad sześćdziesięcioletniemu doświadczeniu, JBO zapewnia wczesny rozwój projektu, planowanie i monitoring produkcji, a także nadzór budowlany dla morskich projektów wiatrowych. Ponadto JBO oferuje analizę rynku, doradztwo w zakresie dostawców fundamentów i opracowywanie strategii przetargowych dla morskich fundamentów wiatrowych.

MEGA

Farmy Wiatrowe, Energetyka Odnawialna, Kompleksowe realizacje budowlane
MEGA SA to generalny wykonawca budownictwa ogólnego, przemysłowego, energetycznego oraz obiektów infrastrukturalnych.
To ludzie i ich historie napędzają działania do tworzenia lepszej przyszłości i budowania lepszego świata.
Fundamentem pracy ponad 140 pracowników MEGA SA jest tworzenie rozwiązań technicznych, które kreują funkcjonalną przestrzeń sprzyjającą ochronie środowiska.
Już od 1996 roku, kiedy podłączyliśmy do sieci pierwszą turbinę wiatrową, z sukcesami realizujemy farmy wiatrowe w systemie BoP i EPC.

MEWO

Bezpieczny, zaawansowany technologicznie offshore.
Lider w Polsce, uznany partner na świecie.

Badania geofizyczne, geotechniczne, środowiskowe, inspekcje infrastruktury i konstrukcji podwodnych. Geotechnika offshore, nearshore do 80 m. Sejsmika 2D UHR, 3D OBX. Wykwalifikowani specjaliści, w tym 100 pomiarowców, z czego 35% to kobiety.
Operacyjność na 15 jednostkach jednocześnie, blisko 100 urządzeń pomiarowych w wodzie, około 30 czarterowanych statków rocznie. Zebraliśmy już pół petabajta danych obrazujących w wysokiej rozdzielczości dno morskie.

Nordex Group

Grupa Nordex

Od ponad 35 lat podstawową kompetencją oraz pasją Grupy Nordex jest rozwój, produkcja, zarządzanie projektami i serwisowanie turbin w segmencie lądowym. Zatrudnia ponad 9000 pracowników na całym świecie. Jako jeden z największych na świecie producentów turbin wiatrowych, Grupa Nordex oferuje wysoko wydajne, opłacalne turbiny wiatrowe w klasie od 3 do 6 MW+. Grupa Nordex jest obecna na polskim rynku od 2007 roku, a jej lokalne biuro znajduje się w Warszawie.

Photon Energy

Photon Energy jest w pełni zintegrowanym dostawcą usług w zakresie fotowoltaiki. Rozwiązania Photon Energy dla producentów energii pokrywają pełen zakres obsługi związanej z instalacją PV od projektu i niezbędnych pozowoleń przez budowę i serwis instalacji PV, do odbioru energii i jej sprzedaży na rynku energii oraz związanych z tym usług dodatkowych takich jak bilansowanie czy DSR.

Polenergia

Polenergia – polska prywatna grupa energetyczna, która składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę przy współpracy z Equinor jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” uhonorowała Polenergię nagrodą „Byka i Niedźwiedzia” dla najlepszej spółki indeksu sWIG80 w 2018 roku. Więcej informacji: www.polenergia.pl

Projmors

PROJMORS to jedno z najstarszych biur projektowych w Polsce. Specjalizujemy się w projektowaniu hydrotechnicznym, w tym morskiej energetyki wiatrowej, przemysłowym, publicznym i wojskowym. Naszymi klientami są niemal wszyscy inwestorzy morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, światowe biura projektów, porty, stocznie, urzędy morskie, a także wojsko, policja i organizacje zarządzające infrastrukturą obronności kraju i infrastrukturą NATO. PROJMORS w swojej historii dostarczył usług w wielu lokalizacjach na całym świecie. Aktualnie nasze usługi zagraniczne oferujemy poprzez odziały w Indiach i Nigerii.

Qair

Qair Polska, spółka zależna Grupy Qair, działa na polskim rynku od 2015 roku. Zatrudnia obecnie ponad 90 specjalistów, posiada portfel aktywów wiatrowych i fotowoltaicznych obejmujący: 308 MW projektów w pełni operacyjnych, 200 MW w fazie realizacji oraz ponad 2,5 GW we wczesnej fazie rozwoju. Do końca dekady Spółka planuje posiadać aktywa operacyjne o mocy 2 GW. Qair Polska oferuje sprzedaż energii dużym podmiotom gospodarczym w ramach długoletnich umów cPPA.  

Ramboll

Ramboll jest globalną firmą architektoniczno-inżynieryjno-doradczą, liczącą 17 500 ekspertów w 35 krajach, oferującą zrównoważone rozwiązania dla energetyki, ochrony środowiska i innych sektorów. Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w energetyce wiatrowej obejmujące projekty offshore w 21 krajach. Nasz zespół specjalistów w branży wiatrowej liczy 500 inżynierów na całym świecie, w tym w biurach w Warszawie i Gdyni. Oferujemy pełen zakres usług, od planowania i przygotowania inwestycji przez projektowanie, nadzór nad realizacją, aż po wsparcie eksploatacji i likwidacji instalacji.

Santander

Grupa Santander bank komercyjny z siedzibą w Hiszpanii, założony w 1857 r. Utrzymuje silną obecność na kluczowych rynkach w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej. Jeden z największych banków na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Misją banku to pomaganie klientom w codziennych sukcesach w duchu wartości Przyjazny, Rzetelny, Dla Ciebie. Grupa Santander jest bankiem działającym w sposób odpowiedzialny i zobowiązała się m.in. przeznaczyć w latach 2019–2030 ponad 220 mld EUR na finansowanie inwestycji i rozwiązań proekologicznych.

Siemens Gamesa Renewable Energy

Siemens Gamesa uwalnia moc wiatru. Od ponad 40 lat jest pionierem i liderem branży wiatrowej, a dziś zespół ponad 28 000 pracowników pracuje w centrum światowej rewolucji energetycznej, aby stawić czoła najważniejszemu wyzwaniu naszego pokolenia: kryzysowi klimatycznemu. Dzięki wiodącej pozycji na lądzie, morzu i usługach, inżynierowie Siemens Gamesa budują i dostarczają wydajne i niezawodne rozwiązania energii wiatrowej w ścisłej współpracy z klientami. Globalna firma o lokalnym wpływie, firma zainstalowała 132 GW i zapewnia dostęp do czystej, przystępnej cenowo i zrównoważonej energii, która utrzymuje światła na całym świecie.

Statkraft

Statkraft jest największym producentem energii odnawialnej w Europie. W Polsce obecna od 2018 roku.
Dzięki szerokiemu doswiadczeniu w zakresie zarządzania energią i projektami, firma może oferować umowy PPA i rozwijać projekty farm wiatrowych, słonecznych i magazynów energii.
Firma jest w całości własnością państwa norweskiego i posiada rating kredytowy S&P na poziomie A.
Statkraft ściśle współpracuje z społecznościami w celu znalezienia efektywnych rozwiązań energetycznych dla regionów – ustanawiając najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju, etyki i bezpieczeństwa.

TotalEnergies

TotalEnergies to koncern multienergetyczny, który produkuje i sprzedaje energię w skali globalnej: ropę i biopaliwa, gaz ziemny i green gas, odnawialne źródła energii i energię elektryczną. 105 000 pracowników jest zaangażowanych w tworzenie coraz tańszej, czystej, niezawodnej i dostępnej dla jak największej liczby osób energii. Aktywny w ponad 130 krajach koncern TotalEnergies stawia na zrównoważony rozwój we wszystkich jego wymiarach, w szczególności w obszarze swoich projektów i operacji biznesowych, które mają przyczynić się do zwiększenia jakości życia ludzi na całym świecie.

TPA

TPA – międzynarodowa grupa konsultingowa oferująca usługi doradztwa biznesowego w 12 państwach Europy CEE. Zapewniamy kompleksowe rozwiązania biznesowe z zakresu doradztwa podatkowego, outsourcingu księgowości i płac, doradztwa dla sektora nieruchomości i doradztwa personalnego, a także audytu i doradztwa biznesowego pod marką Baker Tilly TPA. Uzupełnieniem naszych usług jest obsługa prawna pod marką Baker Tilly Legal Poland. TPA Poland, Baker Tilly TPA oraz Baker Tilly Legal Poland są jedynymi reprezentantami Baker Tilly International w Polsce.
www.tpa-group.pl

VENSYS

VENSYS Energy AG jest jednym z pionierów w produkcji elektrowni wiatrowych z technologią bezprzekładniową. Od 2015 r. koło Poznania działa Oddział sprzedaży i serwisu. VENSYS oferuje elektrownie wiatrowe o różnych wysokościach wież, średnicach wirników, w wariantach od 1.5 do 4.1 MW. Specjalnie dla potrzeb rynku energetycznego VENSYS opracowuje nową turbinę wiatrową 5S o mocy 5.8 MW i średnicy rotora 170m oraz 6.2 MW i średnicy rotora 155m, które będą dostępne od 2024r.

Volvetia

VOLVETIA jest dostawcą kabli średnich napięć typu TUBULAR™ TUB-AX dla farm wiatrowych, dzięki którym obniża koszty zakupu aż o 15 do 20%, przy znacznie lepszych parametrach elektrycznych i mechanicznych w porównaniu do kabli XRUHAKXS. Mniejsze straty, znacznie lepsze chłodzenie, niższa waga, mniejszy promień gięcia, większa obciążalność długotrwała żyły roboczej, większa niezawodność to tylko wybrane ich zalety. Dysponujemy licznymi Certyfikatami wydanymi przez akredytowane jednostki certyfikacyjne, takie jak Instytut Energetyki i BBJ-SEP.

Vortex

Vortex Energy jest pionierem branży OZE w Polsce. Od blisko 19 lat kompleksowo realizujemy inwestycje w zakresie energetyki odnawialnej – rozwijamy projekty wiatrowe i solarne, budujemy oraz zarządzamy nimi technicznie. W portfolio zrealizowanych inwestycji posiadamy projekty o łącznej mocy 458 MW oraz 120 MW na etapie gotowości do budowy. Kolejne – blisko 3GW projektów znajdują się na różnych etapach rozwoju. Od 2023 roku Vortex należy do grupy Vitol – lidera globalnego sektora energetycznego. Vitol w ciągu najbliższych 5 lat zainwestuje 1 mld USD w rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce, realizując inwestycje wiatrowe i solarne.

Wolf Theiss

Wolf Theiss to jedna z czołowych firm prawniczych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej, z unikalnym doświadczeniem w sektorze energetyki i odnawialnych źródeł energii. Liczący 360 osób zespół prawników w 13 krajach, należy do czołówki ekspertów w tej dziedzinie. Działamy na rynku lokalnym i międzynarodowym, doradzając przedsiębiorstwom z branży energetycznej, bankom i firmom inwestycyjnym. Ściśle współpracujemy z klientami, opracowując innowacyjne rozwiązania integrujące wiedzę z dziedziny prawa, finansów oraz biznesu.

WPD WINDMANAGER

Wpd windmanager to jedna z wiodących firm w zakresie komercyjnej i technicznej obsługi farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych. Zarządzamy łączną mocą około 6.000 MW na całym świecie, zatrudniając obecnie ponad 500 osób. Wraz z poznańskim oddziałem, posiadamy wieloletnie doświadczenie na lokalnym rynku, rozwijając współpracę z różnymi producentami turbin wiatrowych. W Polsce, obsługujemy farmy wiatrowe o mocy 390 MW dla różnych inwestorów. Nasza centrala mieści się w Bremie (Niemcy). To właśnie z tego miejsca, poszerzamy swoją działalność na całym świecie, posiadając biura w różnych krajach europejskich, w Ameryce Południowej i w Azji.

Sponsorzy

Advicero Nexia

Advicero Nexia (www.advicero.eu) świadczy kompleksowe usługi w zakresie doradztwa podatkowego, prawnego, księgowego, corporate services oraz obsługę płacowo-kadrową. Należy także do międzynarodowej sieci Nexia International-jednej z 10 największych sieci doradczych na świecie, obecnej w ponad 120 krajach. Eksperci od wielu lat świadczą usługi doradztwa dla polskich oraz zagranicznych spółek z branży energetyki odnawialnej. Pomagają przezwyciężać trudności przed jakimi stają przedsiębiorcy inwestujący na tym rynku.

BOŚ Bank

Polski bank obecny na rynku finansowym od 1991 roku. Specjalizuje się w finasowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Od początku swojej działalności BOŚ sfinansował inwestycje proekologiczne na łączną kwotę blisko 25 mld zł. Oferuje także bankowość detaliczną, korporacyjną, inwestycyjną oraz inne usługi finansowe.

CJR

CJR Renewables jest globalnym dostawcą usług budownictwa lądowego, elektrycznego i instalacji, oferującym unikalne usługi “pod klucz” i doświadczenie w ramach rozwiązań EPC/BoP/BoS.
Firma CJR Renewables jest aktualnie obecna w ponad 25 krajach, na 4 kontynentach, i od momentu powstania utrzymuje zrównoważony i stale rozwijający się model biznesowy, oparty na 3 podstawowych filarach: doświadczeniu, know-how, i zaangażowaniu.

CTP

CTE Wind Polska (CTP) to polskie biuro inżynierskie, specjalizujące się w projektowaniu fundamentów lądowych farm wiatrowych. W portfolio naszego biura znajdują się nasze autorskie rozwiązania jak Soft-spot®, Near-shore, Rock anchor, Ribbed foundation. Ponadto współpracujemy z ośrodkami naukowymi i biurami kontroli w celu ich certyfikacji. Nasze biuro działa niezależnie, bez powiązań z żadną z technologii wzmocnień czy palowania. Zawsze staramy się rozpoznać rzetelnie możliwości podłoża i zaproponować kompleksowe rozwiązanie zarówno bezpieczne jak i ekonomiczne.

DWS Wind Turbine Service

Firma DWS Wind Turbine Service to Polska firma działająca w sektorze energetyki wiatrowej. Oferowane przez nas usługi na rynku Europejskim związane są z obsługą farm wiatrowych, serwisem planowanym i nieplanowanym turbin wiatrowych. Jako jedna z nielicznych Polskich Firm na rynku posiadamy niezbędne kompetencje oraz doświadczenie poparte praktyką oraz szkoleniami organizowanymi przez wiodących producentów Turbin Wiatrowych. Z oferowanych przez nas usług skorzystały już takie firmy jak: SIEMENS GAMESA, GE ENERGY, VESTAS, NORDEX, PGE ENERGIA ODNAWIALNA, ENERGA WYTWARZANIE.

ENSTA

ENSTA Sp. z o. o. na przestrzeni kilkuletniej działalności stworzyła szeroki zakres usług oraz produktów dostosowanych do potrzeb wynikających z rozwoju infrastruktury rynku elektroenergetycznego, jest w stanie kompleksowo zaspokoić jego potrzeby oraz działać na terenie całego kraju.
Dysponujemy własnym zapleczem technicznym oraz wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, która do tej pory zdobywała szerokie doświadczenie w realizacjach i projektach w branży elektroenergetycznej. Inwestycje prowadzone są terminowo i bezpiecznie, zgodnie z branżowymi standardami oraz sztuką budowlaną przez doświadczonych pracowników, którzy doskonale znają specyfikę branży.

epi-bhp

epi-bhp house of Brands reprezentuje w krajach regionu CEE następujące marki z zakresu ochrony pracowników :
• Bollé Safety – okulary ochronne , gogle i przyłbice
• Bolle Tactical – okulary i gogle z certyfikatami taktycznymi
• Bolle Rx – okulary korekcyjno ochronne : www.SafetyEye.Expert
• KASK – ochrona głowy i akcesoria
Doradzamy w doborze, dostarczamy informacje techniczne, współpraca handlowa, wsparcie dla użytkowników.

European Energy

European Energy – duński deweloper i inwestor energii odnawialnej. European Energy działa od 2004 roku, jest obecna już w ponad 18 krajach, w tym w Polsce, i zajmuje się pełnym cyklem produkcji w lądowej i morskiej energetyce wiatrowej oraz słonecznej: rozwojem, budową, sprzedażą energii, zarządzaniem aktywami, a także produkcją zielonego wodoru i zielonego e-metanolu oraz zielonym ciepłownictwem.  W 2023 r. European Energy planuje zakończyć budowę największej na świecie instalacji produkcyjnej e-metanolu, posiadając umowę na dostawy z Maersk, LEGO i Novo Nordisk.

OX2

OX2 rozwija, buduje i oferuje inwestorom lądowe oraz morskie farmy wiatrowe i farmy fotowoltaiczne. Firma oferuje zarządzanie farmami wiatrowymi i słonecznymi po zakończeniu budowy. Portfel projektów deweloperskich OX2 obejmuje inwestycje wiatrowe oraz fotowoltaiczne własne i nabyte w drodze przejęcia praw do projektu na różnych etapach rozwoju. Firma jest aktywna w obszarze rozwoju technologii takich jak wodór i magazynowanie energii. OX2 prowadzi działalność na jedenastu rynkach w Europie.
www.ox2.com

PwC

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 152 państwach. Zatrudniamy ponad 327 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku, Warszawie i Lublinie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 2000 w zespołach technologicznych.

Taurus Ochrona

TAURUS OCHRONA, wiodąca marka na rynku zabezpieczeń i ochrony technicznej, od 32 lat doskonali procesy zapewniania bezpieczeństwa i wprowadza innowacyjne rozwiązania, takie jak vPATROL Tower – inteligentny system monitoringu wizyjnego z wykorzystaniem mobilnych wież. Firma jest liderem w ochronie farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Dzięki wieloletniej współpracy z branżą OZE, potrafi ocenić zagrożenia i dostosować najlepsze rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo inwestycji na każdym etapie.

TFkable

TFK.Group to jeden z liderów na globalnym rynku przewodów i systemów kablowych, posiadający liczne zakłady produkcyjne, jednostki serwisowe oraz centra badawczo-rozwojowe. TFK.Group należy do wąskiej grupy kilku najbardziej wyspecjalizowanych i zaawansowanych technologicznie dostawców systemów kablowych HV i EHV. JDR Cable Systems, będąca częścią TFK.Group, jest liderem w produkcji umbilicals, subsea power cables i systemów IWOCS. Obecnie JDR znajduje się w fazie budowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego podmorskich kabli w Cambois.
www.tfkable.com
www.jdrcables.com

UKA

Grupa UKA jest wiodącym międzynarodowym deweloperem elektrowni wiatrowych i słonecznych w Niemczech, obecnym również w Hiszpanii, Włoszech, USA, Chile, Panamie, a od 2022r. także w Polsce. Jest niezawodnym i silnym finansowo partnerem w zakresie planowania, finansowania, realizacji i zarządzania projektami OZE. Posiada ponad 60 podłączonych do sieci farm wiatrowych i słonecznych oraz międzynarodowy portfel projektów o mocy 14 GW. Od ponad 20 lat zdobywa cenne doświadczenie, dzięki czemu przyczynia się do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Uriel

Uriel Energia Sp. z o.o. (dawniej Ibereolica Sp. z o.o.) jest polską spółką należącą do Hiszpańskiej spółki Uriel Renovables S.A. – wchodzącej w skład Grupy biznesowej rodziny Huarte, która rozpoczęła swoją działalność w 1927 r. Uriel Renovables założona w 1988 r. zajmuje się promocją, budową i eksploatacją projektów związanych z energią odnawialną, obecna w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Afryce. Promowała projekty o mocy ponad 1 400 MW w różnych technologiach. Uriel Energia działa na polskim rynku od 2003 r. zarządza projektami farm wiatrowych o całkowitej mocy 165,6 MW – 48 turbin, a także rozwija projekty z zakresu OZE o mocy ponad 600 MW.

VERG

Wspieramy infrastrukturę krytyczną w zakresie dostaw rozwiązań dla procesów remontowych, montażowych oraz produkcyjnych. Portfolio handlowe firmy zostało rozbudowane o elastyczny model wypożyczalni narzędzi oraz działalność usługową i serwisową. Specjalnie na potrzeby wsparcia energetyki wiatrowej VERG wyspecjalizował się w dostawach urządzeń do montażu połączeń śrubowych i posiada największą wypożyczalnię maszyn i narzędzi w Polsce. We flocie wypożyczalni znajdują się; klucze i siłowniki hydrauliczne, klucze akumulatorowe, a także obrabiarki mobilne do legalizacji kołnierzy sekcji turbin wiatrowych.

Vulcan

Vulcan Training & Consultancy to nowoczesne centrum treningowe realizujące szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Działalność centrum ma na celu podnoszenie kompetencji i świadomości osób pracujących m.in. w przemyśle wydobywczym ropy naftowej i środowisku morskich i lądowych elektrowni wiatrowych – w branżach, w których bezpieczeństwo jest niezmiernie ważne. Ewakuacja z tonącego śmigłowca, bezpieczna praca na wysokości, przetrwanie na morzu, ewakuacja z turbiny wiatrowej – między innymi takie szkolenia zrealizujesz w VTC.

WPD Polska

WPD Polska sp. z o. o. jest spółką wchodzącą w skład grupy wpd AG, będącej liderem w sektorze energetyki wiatrowej. Na całym świecie zrealizowaliśmy projekty o łącznej mocy 6.110 MW składające się z ponad 2.630 turbin wiatrowych. Rozwijamy projekty z zachowaniem najwyższych standardów na wszystkich etapach. W Polsce zbudowaliśmy i eksploatujemy elektrownie wiatrowe o mocy ponad 118 MW, a obecnie realizujemy kolejny projekt wiatrowy o mocy 12 MW, który zostanie uruchomiony w 2024 roku. Ponadto, nasze nowe inicjatywy obejmują kilkaset MW projektów wiatrowych i fotowoltaicznych.

ZPUE

ZPUE S.A. to producent kontenerowych stacji transformatorowych, rozdzielnic nN i SN oraz napowietrznej aparatury łączeniowej. Dostarcza też stacje transformatorowe do współpracy z farmami PV oraz GPO. W ofercie ma urządzenia o mocy: 1MW, 2,5MW, 4MW, 5MW, 6,5MW, 8MW, a do współpracy z OZE – magazyny energii i stacje ładowania EV.

ZPUE S.A. w liczbach:

 • przychód netto 1 137 mln PLN/ 242,57 mln EURO
 • 3000 pracowników w 5 zakładach
 • 9 agencji sprzedażowych za granicą i spółka sprzedażowa na Ukrainie
 • 14 biur techniczno-handlowych w Polsce
 • 350 ekspertów w strukturze handlowej
 • 30 krajów eksportowych

Główny Partner Międzynarodowy

NL

Współpraca gospodarcza między Polską a Holandią kwitnie. Wspólnie stoimy przed tymi samymi wyzwaniami, takimi jak transformacja energetyczna, która stała się jeszcze pilniejsza ze względu na ostatnie wydarzenia związane z bezpieczeństwem energetycznym.

Ta wspólna ambicja zaowocowała utworzeniem w 2022 r. holenderskiego partnerstwa publiczno-prywatnego “Linked by Offshore Wind”. Polska dąży do rozwoju łańcucha wartości morskiej energetyki wiatrowej, a Holandia może wspierać te działania poprzez wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń.

www: windandwaterworks.nl/pib/poland

e-mail: e.vandenburg@linkedbyoffshorewind.eu

Partner Międzynarodowy

Norwep

NORWEP, Norwegian Energy Partners, jest norweską organizacją pożytku publicznego, mającą formę fundacji, której celem jest wspieranie podmiotów działających w obszarze energetyki na arenie międzynarodowej, działającą w ścisłej współpracy z norweskim Ministerstem Handlu, Przemysłu i Rybołówstwa, Ministerstwem Nafty i Energetyki, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Norweską Konfederacją Związków Zawodowych. NORWEP zrzesza ponad trzysta norweskich podmiotów gospodarczych reprezentujących szeroko rozumianą branżę energetyczną.

Miniwystawcy

ASSECURO

ASSECURO jest polską firmą działającą na rynku od ponad 37 lat.
Zajmujemy się szeroko pojętym bezpieczeństwem pracy na wysokości:

 • jesteśmy producentem sprzętu do pracy na wysokości i ewakuacji
 • dostawcą szkoleń GWO, UDT (podesty ruchome wiszące, suwnice, wciągniki i wciągarki), SEP, przestrzenie zamknięte
 • wykonujemy przeglądy okresowe i naprawy wciągników łańcuchowych oraz stałych systemów asekuracyjnych i drabin,
 • przeglądy ochron osobistych i sprzętu do ewakuacji.

Nasze Centrum Szkoleniowe zlokalizowane jest w Łazach pod Warszawą.

DEHN

DEHN POLSKA sp. z o.o. jest spółką zależną DEHN SE – niemieckiego lidera w dziedzinie ochrony odgromowej, przeciwprzepięciowej i zabezpieczeń.

W Polsce od ponad 20 lat pomagamy w procesie projektowania rozwiązań ochronnych i doboru ograniczników przepięć dla sieci niskiego napięcia oraz sieci informatycznych (LAN, automatyka, systemy pomiarowe, systemy alarmowe, telekomunikacja mobilna, CCTV). Ponadto nasze urządzenia zapewniają ochronę systemów odnawialnych źródeł energii (farmy wiatrowe, systemy fotowoltaiczne, akumulatorowe systemy magazynowania energii).

Ecol

Ecol Sp. z o.o. od ponad 30 lat rozwija technologie związane z inżynierią smarowania oraz czyszczenia instalacji przemysłowych.

Nasze usługi „Ecol4wind” to specjalny pakiet dla branży wiatrowej, stanowiący kompleksowe rozwiązanie smarowniczo-doradcze:
1. dostawa środków smarnych (LOTOS AEROMIL),
2. serwis olejowy (wymiany olejów, smarów, płukanie łożysk),
3. diagnostyka: olejów, olejów transformatorowych i smarów metodą Grease Thief ®,
4. usługi szkoleniowo-consultingowe.

Więcej na www.ecol4wind.pl

Ecol jest aktywnym członkiem wspierającym VGB Powertech oraz ICML Industrial Council of Machinery Lubrication.

EX Wind

Specjalizujemy się w kompleksowych naprawach i konserwacji turbin wiatrowych. Nasza oferta obejmuje usługi związane z serwisem technicznym oraz przeglądami okresowymi turbin. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym sektorze. Jesteśmy podmiotem w pełni wyposażonym w wysokiej klasy sprzęt niezbędny do realizacji powierzonych nam zadań oraz posiadamy dobrze wykształcona i wykwalifikowaną kadrę techników.

GP Renewables

GP Renewables jest pierwszą grupą świadczącą w pełni kompleksowe usługi dotyczące fundamentów farm wiatrowych. W naszej ofercie znajdują się: projektowanie, wzmocnienia gruntów, , przeglądy, sprawdzenia CATIII, przeglądy budowlane, poszerzona diagnostyka, ekspertyzy i naprawy. Wszystko w jednych rękach.
Dzięki naszemu doświadczeniu w projektowaniu fundamentów widzimy więcej, reagujemy szybciej i lepiej, zmniejszając koszty ewentualnych napraw. Cieszymy się rekomendacjami największych grup w Europie – czy trzeba więcej żeby nam zaufać?

Więcej informacji: www.gp-renewables.energy

Instytut Badań Edukacyjnych

IBE prowadzi interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Instytut od wielu lat uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty i ekspertyzy, pełni funkcje doradcze. Wspiera szeroko rozumianą politykę i praktykę edukacyjną oraz odpowiada za prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji, będącego kluczowym elementem Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Więcej informacji: www.ibe.edu.pl

MC-Bauchemie

MC-Bauchemie to rodzinne przedsiębiorstwo z ponad 60-letnią tradycją, które obecnie zatrudnia 2 700 osób w ponad 40 krajach. Pracownicy firmy MC służą swoją wiedzą i profesjonalnym doradztwem inwestorom, projektantom, wykonawcom oraz zarządcom obiektów budowlanych na całym świecie.
Firma MC-Bauchemie należy do liderów w branży chemii budowlanej. Produkcję i dystrybucję w Polsce prowadzi od 1994 r. W naszym zakładzie wytwarzamy głównie: domieszki do betonu i zapraw, produkty stosowane na placu budowy, izolacje a także produkty do naprawy, ochrony oraz iniekcji betonu.

PET

Power Engineering Transformatory Sp. z o.o. z siedzibą w Czerwonaku to ponad 70 lat tradycji w przemyśle energetycznym. Firma zajmuje się produkcją transformatorów średniej mocy WN/SN od 4 do 80 MVA i napięciu do 145 kV.
W 2017 roku spółka stała się częścią grupy KONČAR D&ST z Zagrzebia. Korzystając z wiedzy i potencjału światowego koncernu stosujemy najnowocześniejsze standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na polski rynek transformatory najwyższej jakości. Eksportujemy również nasze produkty z polski do krajów z UE i na cały świat.
Zapraszamy do współpracy!

SCADA

Zmniejszamy złożoność danych i dostarczamy rozwiązania, które optymalizują wydajność i konkurencyjność źródeł energii.
Wraz ze wzrostem liczby elektrowni o hybrydowej konfiguracji, poziom złożoności w sterowaniu mocą wyjściową stale rośnie.
Dzięki naszemu systemowi, OneView® Energy Control Unit, gromadzenie i łączenie zasobów w jednej jednostce sterującej jest możliwe. Rozwiązanie to jest certyfikowane i umieszczone na liście PTPiREE.
Nasze rozwiązania sprawiają, że dane z różnych źródeł są dostępne w czasie rzeczywistym dla klientów na całym świecie.

SEW

SEW to kilkanaście lat doświadczeń przy obsłudze, naprawach, przeglądach i utrzymaniu ruchu na elektrowniach wiatrowych. Nasi inżynierowie pracowali już przy pierwszych polskich projektach opartych o turbiny VESTAS. Pracowaliśmy i pracujemy zarówno dla największych polskich operatorów, jak i mniejszych inwestorów. Posiadamy też doświadczenie we współpracy z zagranicznymi firmami z obszaru energii odnawialnej.

ViTECH (Svendborg Brakes)

Svendborg Brakes to duńska firma będąca jednym ze światowych liderów w zakresie układów hamulcowych opartych na hydraulicznych hamulcach tarczowych. Od ponad 40 lat projektujemy i produkujemy urządzenia mające zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w szczególności – w energetyce wiatrowej. Nasze produkty i oryginalne części zamienne są od dziesięcioleci bezpiecznie i skutecznie stosowane w turbinach wiatrowych na całym świecie, przechodząc rygorystyczne testy i spełniając najwyższe standardy jakościowe.

windhunter service

WindHunter Service to ponad 25 letnie doświadczenie w procesie produkcji, montażu i konserwacji masztów pomiarowych. Oferujemy także usługi związane z serwisowaniem turbin wiatrowych oraz instalacją specjalistycznych instrumentów.
Wiedza, doskonała znajomość branży i motywacja do rozwoju pozwoliły nam stać się jedną z wiodących firm w dziedzinie energetyki wiatrowej na świecie.