PROGRAM

Dzień 1

13 czerwca 2022r.

SALA NIL

SALA WISŁA (1 piętro)

SALA WARTA (1 piętro)

SALA SEKWANA (antresola)

10:00 - 18:00

Rejestracja

12:00 - 13:30

Moderator: Dominika Tarczyńska, Dziennikarka, program „Czysta Polska”, Polsat News

Prelegenci:
  • Maria Andrzejewska, Dyrektor Generalna, Centrum UNEP/GRID-Warszawa
  • Giles Dickson, CEO, WindEurope
  • Marcin Popkiewicz, Analityk megatrendów, dziennikarz, autor książek
  • Ruslana (wokalistka, ambasadorka energii odnawialnej w Ukrainie)
  • Rasmus Errboe, Senior Vice President, Head of Region Continental Europe, Ørsted

13:00 - 15:00

Lunch

13:45 - 14:00

  • Janusz Gajowiecki, Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
  • dr Karol Lasocki, Partner, DWF Poland
  • dr Wojciech Sztuba, Partner, TPA Poland
  • Katarzyna Szwed-Lipińska, Dyrektor departamentu Źródeł Odnawialnych, Urząd Regulacji Energetyki

14:30 - 16:00

Moderator: Janusz Gajowiecki, Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Prelegenci:

  • Jan Biernacki, Dyrektor, PwC Polska
  • Piotr Gutowski, Wiceprezes Zarządu, Onde S.A.
  • Olga Sypuła, Country Manager, European Energy
  • Marcin Ścigan, Dyrektor Departamentu Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • Grzegorz Zielinski, Dyrektor, Head of Energy Europe, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju
  • Dan Ungureanu, Renewable specialist/business leader CEE&CIS, RENOMIA Gallagher
  • Marcin Karlikowski, Prezes Zarządu, PGE Energia Odnawialna S.A.

Partner panelu:

Moderator: Wojciech Cetnarski, Wiceprezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Prelegenci:

  • Dariusz Kucel, Dyrektor Pionu Rozwoju Rynku Gazu, GAZ-SYSTEM S.A.
  • Emilia Makarewicz, Dyrektor ds. rozwoju projektów wodorowych, Polenergia S.A.
  • Tomasz Jarmicki, Dyrektor Departamentu Badań i Innowacji, PGNiG S.A.
  • Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland

Partner panelu:

Moderator: dr hab. inż. Marcin Łuczak, prof. PG, Dyrektor, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej

Prelegenci:

  • Mateusz Berger, Wiceprezes Zarządu, ARP S.A.
  • Borja Flagg Díaz, Starszy consultant ds. Rozwoju projektów i doradztwa Offshore Wind, Ramboll
  • Mariusz Wójcik, Dyrektor ds. Rozwoju projektów i doradztwa Offshore wind, Polska i rep. nadbałtyckie, Ramboll
  • Thomas Brink Laursen, Dyrektor regionalny Offshore Wind Europe, Ramboll
  • Jarosław Tucholski, dyrektor Departamentu Innowacji i Nowych Technologii, PGE Baltica
  • Jarosław Łasiński, Managing Director, Dajin Heavy Industry Europe

Partner panelu:

Moderator: Marcin Popkiewicz, Analityk megatrendów, dziennikarz, autor książek

Partner warsztatu:

16:00 - 16:30

Przerwa kawowa

16:30 - 18:00

Moderator: dr Karol Lasocki, Partner, DWF Poland

Prelegenci:
  • Morten Buchgreitz, Group Senior Vice President, Global Offshore Commercial, Vestas
  • Chris Hill, Business Manager, Offshore Wind, Plenitude
  • Eric Kamphues, CEO of IX Wind & Founder ForteIX
  • Kacper Kostrzewa, Dyrektor Projektu, BC-Wind
  • Joanna Kluczewska-Bordier, Project Lead Offshore Senior, EDF EN Polska Sp. z o.o.
  • Simon Redfern, Bid Director, SSE Renewables
  • Marcin Ścigan, Dyrektor Departamentu Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • Jarosław Wajer, Lider Działu Energetyki w Polsce oraz regionie CESA, Partner, Business Consulting, EY Polska
Partner panelu:
Moderator: Emilia Makarewicz, Head of Hydrogen Projects Development, Polenergia S.A.

Prelegenci:
  • Michał Andruszkiewicz, Adwokat, Partner w Praktyce Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych, CMS
  • Henryk Kubiczek, Dyrektor Departamentu, Departament Korporacyjny Strategii i Rozwoju, Grupa Azoty S.A.
  • Julien  Mauduit, Associate Director, Regional Head Energy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju
  • Grzegorz Należyty, Vice President Eastern Europe & Managing Director, Siemens Energy Poland
  • dr Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju, PGNiG S.A.
Partner panelu:
Moderator: Szymon Kowalski, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej i Fundacji RE-Source Poland Hub

Prelegenci:
  • Grzegorz Skarżyński, Przewodniczący Grupy Roboczej PSEW ds. cPPAs
  • Adela Zakrzewska, Commercial Manager PPA Poland, RWE Renewables
  • Paweł Wierzbicki, Head Origination, Board Member, Axpo Polska
  • Maciej Markiewicz, Dyrektor, Business Consulting, EY Polska
  • Andrzej Bondyra, Wiceprezes Zarządu Agencji Rynku Energii S.A.
  • Bożena Trzaskowska, Chief Procurement Officer, Orange Polska
  •  André Rørheim, Sales and Origination Renewables, DNB Markets
Partner:
Partner:
Więcej

19:00

Atrakcje sportowe

10:00 - 18:00

Turniej siatkówki - faza grupowa
Sponsorzy:

Turniej koszykówki – faza grupowa
Sponsorzy:

Dzień 2

14 czerwca 2022 r.

SALA NIL

SLA WISŁA (1 piętro)

SALA WARTA (1 piętro)

SALA SEKWANA (antresola)

9:00 - 17:00

Rejestracja

10:30 - 12:30

Moderatorzy:

  • Małgosia Bartosik, Deputy CEO, WindEurope
  • Janusz Gajowiecki, Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Prelegenci:

  • Rob Jetten, Minister Klimatu i Energii Holandii
  • Daiva Garbaliauskaitė, Wiceminister Energii Litwy
  • Karol Rabenda, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych
  • Ireneusz Zyska, Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • Nils de Baar, Prezes, Vestas Northern & Central Europe
  • Paweł Śliwa, Wiceprezes Zarządu, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
  • Dan Finch, Country Manager, OW Ocean Winds
  • Sebastian Jabłoński, Prezes Zarządu, Respect Energy
  • Rafael Mateo, CEO, ACCIONA Energía
  • Marcos Gallego, Offshore Global - Business Development Director, ACCIONA Energía
  • Anna Trzeciakowska, Prezes Zarządu ORLEN Neptun I, Prezes Zarządu Baltic Power

12:30 - 14:30

Lunch

13:30 - 15:00

Moderator: Remigiusz Nowakowski, Prezes Zarządu, Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych

Prelegenci:

  • Martijn Duvoort, Director Energy Markets and Strategy, DNV
  • Bartosz Fedurek,  dyrektor ds. rozwoju projektów offshore , Orsted Polska
  • Anna Kornecka, Dyrektor Instytutu w Stowarzyszenie Program Czysta Polska
  • Grzegorz Tobiszowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego
  • Piotr Woźny, Prezes Zarządu, ZE PAK

Partner panelu:

Moderator: Anna Szczodra, Radca Prawny, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Prelegenci:

  • Redmar Damsma, Senior Legal Counsel at Ventolines
  • prof. Piotr Kacejko, Politechnika Lubelska
  • Tomasz Młodawski, Partner, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
  • dr hab. inż. Waldemar Skomudek, Wiceprezes Zarządu, TAURON Dystrybucja S.A.
  • Lech Kuleszyński, Przewodniczący Komitetu Sterującego, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Partner panelu:

Moderator: Łukasz Sikorski, Country Manager (Poland), Offshore Wind Consultants

Prelegenci:

  • Pål Coldevin, Offshore Development Director Nordics, Poland & Baltics, RWE Renewables
  • Joanna Filipkowska, Principal Environmental Consultant, ERM Polska
  • Karolina Pietrzak, Deputy Chief Development Officer, Simply Blue Group
  • Tomasz Woźniak, Dyrektor ds. rozwoju offshore, Shell
  • Maciej Wagner, Prezes Zarządu, wpd offshore Polska
  • Łukasz Tomaszewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • Karol Rabenda, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych

Partnerzy panelu:

Otoczenie regulacyjne. Wyzwania w akcyzie i w podatku od nieruchomości.

Partner warsztatu:

Więcej

15:00 - 15:30

Przerwa kawowa

15:30 - 17:00

Moderator: dr Wojciech Sztuba, Partner, TPA Poland

Prelegenci:
  • Alicja Chilińska-Zawadzka, CEO, EDF Renewables Polska
  • Michał Laskowski, Sales Director, Vestas
  • Wiktoria Rogaska, Counsel, DWF Poland
  • Marcin Roszkowski, Prezes, Instytut Jagielloński
  • Maciej Mróz, Wiceprezes Zarządu, Tauron
  • Łukasz Tomaszewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Partner panelu:

Moderator: Marta Wierzbowska-Kujda, Redaktor Naczelna, Teraz Środowisko


Prelegenci:

  • Krzysztof Łęcki, Prezes Zarządu, Taurus Ochrona Group
  • Wojciech Łużniak, Country Manager – Poland, Deutsche Windtechnik
  • Przemysław Mandelt, Prezes Zarządu TAURON Ekoenergia
  • Pawel Kopczyński, Członek Zarządu, wpd windmanager

Partner panelu:

Moderator: Paweł Olkowicz, Strategic Client Manager, DNB Bank

Prelegenci:
  • Patrycja Bednarek, Strategic Client Manager, DNB Bank
  • Marek Roszak, Market Area Manager, Poland and Baltics, Energy Systems, DNV
  • Filip Piasecki, Senior Associate, Aurora Energy Research
  • Grzegorz Słupski, Managing Partner, V-Ridium
  • Olga Sypuła, Country Manager, European Energy
  • Marcin Zagórowski, Head of Financial Markets, DNB Bank
Partner panelu:

17:00 - 18:00

Moderatorzy: Piotr Czopek, Dyrektor ds. Regulacji, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Prelegenci:

  • Tomasz Kwiatkowski, H-Blix

  • Tim van der Swaan, H-Blix

  • Małgosia Bartosik, Deputy CEO, WindEurope

  • Ireneusz Ćwirko, Prezes Zarządu, Crist

  • Zbigniew Gryglas, Ekspert rynku energii, wiceminister aktywów państwowych (2019-2021)

  • Kazimierz Kleina, Senator RP

  • Paweł Klim, Baltic Operator

  • Arvid Nesse, Norwegian Offshore Wind Cluster

  • Sławomir Michaluk, Vestas

19:30 - 21:00

Goście VIP – Restauracja  Kaskada

ONDE Party
Sala Akwarium

Sponsor:

21:00

Koncert Rulsany i Mroza – Sala Nil

22:00

Afterparty – Sala Akwarium

Atrakcje sportowe

9:00 - 10:00

16:00 - 18:00

Turniej siatkówki – finał
Sponsorzy:
Turniej koszykówki – finał
Sponsorzy:

Dzień 3

15 czerwca 2022 r.

SALA NIL

SALA WISŁA (1 piętro)

SALA WARTA (1 piętro)

SALA SEKWANA (antresola)

9:00 - 12:00

Rejestracja

10:00 - 11:00

Dyskusja panelowa „Morska energetyka wiatrowa – perspektywy dla europejskiego łańcucha dostaw”

9:30 - 11:00

Jak zaangażować polskie firmy w off-shore?

Transformacja energetyczna jest szansą na rozwój polskich producentów w obszarze produkcji energii elektrycznej, przesyłu i dystrybucji oraz systemów zarządzania. Jak wykorzystać tę szansę? Jak wesprzeć finansowo polskie przedsiębiorstwa, aby wykorzystały okazję do rozwoju produkcji, kompetencji i ugruntowały swoją pozycję na rynku zielonej energii? Co instytucje rozwoju mogą zrobić dla przedsiębiorców?

Moderator: Maciej Mierzwiński

Prelegenci:

  • Łukasz Petrus – Prezes Zarządu, Polska Grupa Odlewnicza
  • Cezariusz Lesisz – Prezes Zarządu, Agencja Rozwoju Przemysłu
  • Piotr Maciaszek - Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Współpracy Międzynarodowej, KUKE
  • Bartłomiej Pawlak – Wiceprezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju
  • Ireneusz Ćwirko – Prezes Zarządu CRIST
  • Andrzej Zienkiewicz – Prezes Zarządu, Grupa Przemysłowa Baltic
  • Jaroslaw Broda, Członek Zarządu, Baltic Power

Partner panelu:

Więcej

Iluzja ochrony na farmach wiatrowych

Partner warsztatu:

Więcej

11:00 - 11:30

Przerwa kawowa

11:30 - 12:30

Blok 1 – Przygotowanie projektu (badania środowiskowe, badania geofizyczne, itp.)

Moderator: Maciej Mielniczuk

Część 1
1. Deep, Hydrography & Geophysics – Jurgen Beerens (NL)
2. EOLOS - Sergi Roma (ES)
3. Pangeo Subsea – Chris Almond (UK)
4. Polenergia - Maciej Stryjecki (PL)

Część 2
1. RelyOn Nutec – Lars Brenne (NL)
2. Norwegian Offshore Wind Cluster - Arvid Nesse (NO)
3. Vulcan – Artur Ambrożewicz (PL)
4. Opito – Michael Love (UK)

Blok 3 – Produkcja konstrukcji stalowych (fundamenty, secondary steel, klatki anodowe, itp.)

Moderator: Paul Malte

Część 1
1. Equinor - André Mærli (NO)
2. Grupa Przemysłowa Baltic - Jakub Wnuczyński (PL)
3. CORROSION Offshore Wind – Niels Ros (NL)
4. AWC Technology – Garron Lees (UK)
5. SSE Renewables – Simon Redfern (UK)
6. Arcelor Mittal Poland - tbc

Część 2
1. Grupa Przemysłowa Baltic -– Igor Gielniak (PL)
2. IHC IQIP B.V. – Max van de Kemenade (NL)
3. PGO – Łukasz Petrus (PL)
4. Liberty Częstochowa - Marcin Matysiak (PL)
5. Arcelor Mittal Poland - tbc

QHSE w morskiej energetyce wiatrowej, czyli jak zyskać przewagę na rynku i wygrywać postępowania zakupowe - Warsztat dla dostawców PGE Baltica i Ørsted

Partner warsztatu:

Więcej

SALA SEKWANA

Aspekty podatkowe finansowania projektów OZE w Polsce i podziału zysku

Partner warsztatu:

Więcej

SALA NOTEĆ

Bioseco BPS - przełomowa technologia ochrony ptaków na farmach wiatrowych.

Partner warsztatu:

Więcej

12:30 - 13:00

Przerwa kawowa

13:00 - 14:00

Blok 2 – Logistyka morska i instalacja (statki, porty, stocznie, itp.)

Moderator: Tomasz Kwiatkowski

1. Van Oord Offshore Wind BV – Edwin van de Brug/Rob van Leijen (NL)
2. Boskalis – Jorrit de Boer (NL)
3. Dredging and Contracting Rotterdam BV – Steve van Hulle (NL)
4. Clarksons - Gabriel Andersen (NO)
5. Kongstein AS - Andreas Strand (NO)
6. Crist - Bogusz Pniewski (PL)
7. Baltic Operator - Paweł Klim (PL)

Blok 4 – Komponenty elektryczne i kable, integracja (w tym transformatory, stacja morska i lądowa, O&M)

Moderator: Artur Zbroński

Część 1
1. TAMPNET – Tom Løwehr (NO)
2. DNV - Michał Gronert/Artur Zbroński (NO)
3. ABB - Martin Kjäll-Ohlsson (NO)
4. Elektrobudowa - Piotr Matiakowski (PL)

Część 2
1. Origo Solutions AS - Karl Tore Østhus (NO)
2. Vissim AS – Dominik Przygodzki (NO)
3. ECOL - Krzysztof Wojtyczka (PL)
4. Green Marine – Jason Schofield (UK)

Mity, uprzedzenia i polityka a powodzenie procesu inwestycyjnego – czyli jak budować akceptację społeczną i publiczną dla elektrowni wiatrowych. Badania, studium przypadku, dyskusja

Partner warsztatu:

Więcej

14:00 - 14:15

Podsumowanie

13:00 - 15:00

Lunch

Partnerzy merytoryczni

Partner cPPA
Partner Finansowy
Partner Floating Wind
Partner Offshore
Partner Onshore
Partner Wodorowy
Partner Zrównoważonego Rozwoju